DÜNYANIN EN PAHALI KEDİSİ NE KADAR?

DÜNYANIN EN PAHALI KEDİSİ NE KADAR?

Dünyanın En Pahalı Kedi Cinsleri

Kedi sahiplenmek bireyleri çok mutlu eden, kişilerin gelişim süreçlerine de pek çok olumlu yön sunan durumdur. Kediler sıcak canlılardır. Sahipleri ile keyifli vakit geçirmekten çok hoşlanmaktadırlar. Kedi sahipleri de kedilerinin özelliklerini tanıyarak onların gelişim süreçlerine katkı sunmak istemektedir.

Her kedinin özelliği birbirinden farklılık gösterir. Bazı kediler çok cana yakın iken bazıları daha çekimser olabilmektedir. Bazı kediler çok hareketli iken bazı kediler çok daha uysaldır ve günün çoğunu dinlenerek geçirirler. Kedi bakım süreçlerinde kedilerin özelliklerinin bilinmesi bizlere onlara destek konusunda yardımcı olmaktadır. Bu durum cins kedi fiyatları açısından da değerlendirilmektedir. Kedilerin farklı özelliklerinin olması, türlerinin nadir bulunması kedi fiyatları arasında çeşitliliklerin olmasına neden olmaktadır. Kedilerin farklı özelliklerini gözlemleyen kedi severler kendilerine uygun kedileri evlerinde barındırmak, onları yaşamlarına ortak etmek isterler.

Kedi türleri incelendiğinde pek çok kedi türünün varlığını görebilirsiniz. Özellikle bazı kedi türleri en çok tercih edilen kediler arasında yer almaktadır. Bu kedilerin özellikleri diğerlerine göre daha eşsizdir ve bireyler bu kedilerin gelişim süreçlerine destek olmak için çok isteklidirler. British Shorthair kedileri başta olmak üzere Scottish Fold, İran kedileri, Maine Coon, Sfenks gibi kedi türleri tercih edilen kedi türleri arasında yer almaktadır. Bazı kedi türleri çok nadir bulunurlar. Bu kedi türleri de cins kedi fiyatları 2022 değerlendirmelerine göre farklı değerlerde yer almaktadır. Yüksek maaliyetli, diğer kedilere göre en pahalı kedi türlerinden olan Bengal, Savannah ve Ashera kedi türlerini birlikte inceleyelim.

Bengal Kedisi

Sağlam vücutları, aktif görünümü ve etkileyici tüy yapısı ile dikkatleri üzerine toplayan Bengal kedileri cins kedi fiyatları açısından değerlendirildiğinde yüksek fiyatlı kedi türleri arasında yer almaktadır. Vahşi görünümlerine rağmen sahipleri ile keyifli vakit geçiren kedi türlerindendir. Çocuklu aileler için eğlenceli yapısı ile dikkatleri üzerine toplayan bir kedi türüdür. Yalnız kalmaktan hoşlanmadıkları için oyun ve etkileşimi çok sevmektedirler.

Su ile vakit geçirmek hatta kediler için su içmek çok duyduğumuz, sevdiği şeyler olmamaktadır. Bu kedilerin en ilginç özelliği de su ile temastan çok hoşlanmasıdır. Kedi oyuncakları ile vakit geçirip eğlenmeyi de çok severler. Bakımı oldukça kolaydır. Kendi tüylerini temizlemesine ek olarak siz de haftalık tüy bakımını yaptığınız sürece zahmet çıkaracak bir özelliği bulunmamaktadır.

Savannah Kedisi 

Kaslı, atletik görünümleri ile dikkatleri üzerine toplayan Savannah kedileri, dünyanın en çok aranan, tercih edilen kedi türleri arasında bulunmaktadır. Atalarının afrika kedileri olduğunu bilinmektedir. Bengal kedilerinin de bu kediler vasıtası ile günümüze geldiği düşünülmektedir. Parlak ve desenli tüy yapısı dikkatleri toplamaktadır. Bu kedilerin üretimine dikkat etmek, sağlık koşullarını önemseme durumlarını değerledirmek gerekmektedir. Nadir bulunan kedi türleri içerisinde yer aldığından ötürü bakım süreçleri çok önemlidir. Su ile kedilerin arasında bağ zayıftır yönergesini tamamen reddederek su ile vakit geçirip oynamayı çok sevmektedirler. Çok iyi bir yüzücü olmaktadırlar.

Sağlık durumlarının genelde iyi olduğunu gördüğümüz Savannah kedisi  kedi fiyatları açısından değerlendirildiğinde farklı değer aralıklarını gördüğümüz kedi türüdür. Cins kedi fiyatları 2022 değerlendirmelerinde bakım ve yaş gibi süreçlere dikkat edildiğini görebilmekteyiz.

Ashera Kedisi 

Miyavanıp, mırıldayarak sahibi ile bağ kurmaya özen gösteren Ashera kedisi güzel görünümleri ile dikkatleri toplamaktadır. Tüylerinin güzelliği ile dikkatleri toplamaktadırlar. Tüylerinin alerjik etki yaratmadığı, bireylerce tercih edilebilirliği gözlenmektedir. Çok dayanıklı, güçlü türlerdir. Nadir bulunan kedi türleri arasında yer almaktadırlar. Asya leopar kedi türlerinden geldikleri düşünülmekte, tüylerinin bu yüzden bu yapıda olduğu bilinmektedir.

Çok zeki ve oyuncudurlar. Hareket etmeyi, koşmayı çok severler. Görünümü sert ve vahşi dursa da uysal, sevecen bir yapıya sahiptirler. Diğer kedilere kıyasla boyut olarak daha büyüktürler. Bu nedenle yaşam alanlarını biraz daha geniş tutmanız, hareket ihtiyacını doyurmanız önemli bir noktada yer alır. Cins kedi fiyatları açısından değerlendirildiğinde de farklı değer aralıklarını görmeniz mümkündür.

Yorum Bırak

En geç 3 gün içerisinde sorunuza cevap verilecektir.
Yorumlar
Daha önce yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol!
İlanlar