BRİTİSH KEDİ

BRİTİSH KEDİ

Hem mizacı hem de görünüşü bakımından oldukça sevilen ve sahiplenilmek istenen bir kedi olan british kedileri mısır kökenli olarak bilinmektedir. Mısır'dan Roma'ya Roma'dan Büyük Britanya'ya olan göç öyküsünde en başta fare yakalamakla görevli olan kediler daha sonra artık evimizin bir parçası en yakın dostumuz ve çocuğumuz gibi gördüğümüz bir pozisyona geçmektedir. Hemen hemen her birey kedi sahiplenmek istiyorsa aklına ilk olarak British kedilerini getirmektedirler. Hem bireysel hem de grup ortamına kolayca uyum sağlayabilen bu kedi türlerini sahiplenmek bireyler için çok önemli olmaktadır. Pek çok bireyin gözdesi olan bu kedi türlerini birlikte tanıyalım.

 

British Kedilerinin Özellikleri

British Shorthair kedi türleri bireyler tarafından uysal ve cana yakın olarak adlandırılmaktadır. Pek çok birey bu durum nedeni ile sahiplenmeyi çokça istemektedir. Bireylerin gerekli düzen ve desteği ile bu kedi türüne bakım vermesi oldukça kolaydır. British kedileri genelde duman rengindedir. Kürkü yoğundur ve kısa tüylüdür. Ancak incelendiğinde daha uzun tüylü olanları da mevcuttur. Çoğu kişinin ideal bir kedi olarak tarif ettiği türdür. Samimi cana yakın ve uysal tavırlarına rağmen aşırı ilgiyi ve bakımdan istemezler. Gerekli materyallerinin sağlanması ile gün içerisinde keyifli vakit geçirirler. Ayrıca sahipleri ile kurdukları bağ da çok önemlidir. Bu bağın güçlenmesi gerekli bakımları almakla sağlanır. British sahiplenmek isteyen bireyler British Shorthair fiyatları üzerinde araştırma yapmaktadır. British Shorthair fiyatları incelendiğinde kedinin yaşı ve bakım süreçleri önemli bir yer tutmaktadır. Bu durum genel olarak kedi fiyatları için de geçerlidir. Kedi fiyatlarıbakımından süreç ele alındığında buradaki amaç en uygun kişinin sahiplenmesini sağlamak olmalıdır. Kedilerin ihtiyaçlarını karşılayabilen, gerekli bakım süreçlerine üstlenerek gelişim süreçlerini en üst noktada taşıyan birinin seçilmesinde kedi fiyatları önemli rol oynar. Burada amaç kedilerin üzerinden ticari bir çıkar yapmadan gerekli bakım vereni seçebilecek düzeyde bir değerlendirme yapılmasını sağlamaktır.

Neden Kedi Sahiplenmeliyim?

Kedi bakım süreçleri hem eğlenceli hem de sorumluluk gerektirir. Pek çok birey kedi sahiplenerek keyifli vakitler geçirirken aynı zamanda sorumluluk bilincini de arttırmaktadır. Ne kadar yalnız olmamak evinizde bir diğer üyeyi barındırmak ve pek çok durumlar sebebiyle kedi sahiplenmiş olursanız olun bir canlının hayatına dokunmak ona yaşamınızda yer açmak sorumluluk da getirir. Eğer sorumluluk bilincinizin gelişmesine destek olmak ve bir canlının yaşamında yer almak istiyorsanız siz de kedi sahiplenme süreçlerini detaylıca inceleyebilirsiniz.

Yorum Bırak

En geç 3 gün içerisinde sorunuza cevap verilecektir.
Yorumlar
Daha önce yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol!
İlanlar