BÜTÜN SCOTTİSH FOLDLAR ACI ÇEKİYOR MU?

BÜTÜN SCOTTİSH FOLDLAR ACI ÇEKİYOR MU?

Kedi bakımı bireyler tarafından dikkat edilen ve önemsenen bir konu olarak karşımıza çıkmaktadır. Kedi bakım süreçleri basit bir yapıda ilerleme göstermiş olsa da kedi sahipleri ve kedi sahiplenmek isteyen bireylerin dikkat etmesi gereken bazı durumlar mevcuttur. Bu durumda bilmesi gereken ilk durum kedisinin hangi türe sahip olduğudur.

Kedi türlerinin bilinmesi kedi bakımlarının nasıl ilerleyeceği konusu için önemlidir. Kedi türü incelemeleri kedilerin hastalıkları, gelişimi ve hassas noktaları için bizlere bilgi vermektedir. Tüm incelenen bu durumlar da kedi fiyatları için gerekli noktalardır. Kedi bakım süreçlerinde ele alınan durumların analizleri cins kedi fiyatları açısından da değerlendirilmektedir. Kedi bakım süreçleri ve kedi türleri bilgilendirmeleri için okumaya devam ediniz.

Scottish Fold Kedilerin Hastalığı

Kedi türleri incelendiğinde her kedi türünün farklı özellikler taşıdığını görebilirsiniz. Kedi türlerinin özelliklerinin farklılaşması gen farklılıklarından gelmektedir. Kedilerin gen yapılarındaki farklılıklar onların gelişimlerine de etki etmektedir. Gen farklılıkları kedi fiyatları üzerinde de etkili olmaktadır. Cins kedi fiyatları bakımından bu durumlar incelendiğinde pek çok durumun ele alınmaktadır. Kedilerin nasıl besleneceği, bakımının yapılacağı ve temizlik, sağlık adımlarının kontrolü de kedi bakım süreçleri için önemli bir adım atmaktadır. 

Scottish Fold kedi türleri en çok tercih edilen kedi türleri arasında yer almaktadır. Scottish yavru kedi özellikleri ele alınıp incelendiğinde oldukça uysal, sıcak ve sahibi ile keyifli vakit geçirmekten hoşlanmaktadır. Scottish Fold kediler uysal tavırları ve ev içi uyumu ile her zaman en çok evlerde bakımı yapılmak istenen kedilerden olmuşlardır. En çok dikkat çeken yönleri kıvrık kulak yapıları olmaktadır. Bu özellikleri onların kulaklarındaki farklılığa neden olmaktadır. Güzel ve ilginç görünüşlerinin altında bu gen hastalığı yatmaktadır.

Scottish Fold kedi türlerinin kulak yapılarında gözlenen bu farklılık mutasyon sonucunda ortaya çıkmıştır. Kıkırdak yapılarının incelenmesi gerekmektedir. Kulak yapılarındaki bu farklılıkların nedenlerinden biri osteokondrodisplazi hastalığı olmaktadır. Fd geni olarak bilinen bu gen baskındır ve mutasyona neden olabilmektedir. Scottish Fold kedilerinin bu mutasyona uğramaması ve canlarının acımaması için bakım süreçlerinin önemi büyüktür. Osteokondrodisplazi hastalığı oldukça önemli ve dikkate alınacak bir hastalık olmaktadır.

Osteokondrodisplazi, Scottish Fold Hastalığı Nedir? 

Scottish Fold kedi türlerinde gözlenen gen mutasyonunda kıkırdak gelişimi zarar görmektedir. Osteokondrodisplazi, kemiklerin merkeze uzak uç kısımlarında anormal kemik gelişimiyle ilgili bir gen mutasyonudur. Ön ve arka bacak eklem bölgelerinde, omurgada ve kuyruk omurlarında sıklıkla bu lezyonların görülebilmesi mümkündür. Bu lezyonlar hareketleri kısıtlamaktadırlar. Hareket kısıtlanmalarına ek olarak bazı hareketler sırasında da kediye ciddi acı ve ağrıya sebep verebilmektedirler. Genç yaşta henüz lezyonların şekillenmediği hastalarda dahi, ilerleyen yıllarda bu lezyonların oluşma olasılığı çok yüksektir. Hastalığın oluşmaması için gerekli bakım süreçlerinin ele alınması gerekmektedir.

Kedi üreticilerinin bilinçsizliği ve gerekli düzeni kuramaması da kedi hastalıklarının nedenleri arasındadır. Kedilerin sağlıklı gelişimi için gerekli düzenin kurulması önemlidir. Cins kedi fiyatları 2022 düzenlemeleri kedilerin bakım süreçleri ile iç içedir. Scottish Fold ve Fold eşleşmeleri sonucunda gen mutasyonlarının  daha yüksek olarak görüldüğü gözlenmektedir. Bu yüzden kedi üreticilerinin bu konuda duyarlı olması gerekli sağlık kontrollerini dikkate alarak süreci titizlikle değerlendirmesi gerekmektedir. Scottish Fold kedi türleri çok sevilip evlerde bakılması istense de sağlıklarını etkileyecek, hayati sorunlara neden olacak düzeyde çiftleştirilme işlemlerinin yapılmaması gerekir.

Cins kedi fiyatları üzerinde yapılan incelemelerde pek çok nokta değerlendirilmektedir. Ekonomik sebepler başta olmak üzere kedi türlerinin incelenmesi de cins kedi fiyatları 2022 değerlendirmelerini kapsamaktadır. Kedi türlerinin sağlıklı gelişim göstermesi için gerekli noktaların ele alınması, analizlerin sağlanması önemlidir.

 

Yorum Bırak

En geç 3 gün içerisinde sorunuza cevap verilecektir.
Yorumlar
Daha önce yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol!
İlanlar