KEDİ DAVRANIŞLARI

KEDİ DAVRANIŞLARI

Kediler insanlarla sıkı bağlar kuran canlılardır. Kedi bakım süreçleri sahipleri tarafından düzenli bir şekilde ilerletildiğinde sorunsuz bir gelişim süreci ilerletilmiş olunmaktadır. Kedi bakım süreçlerinde ele alınan tüm durumlar kedi türleri ile ele alınarak değerlendirilmektedir. Kedi türleri kedi fiyatları üzerinde etkili olmaktadır.

Kedi davranışları da kedi türleri bakımından farklılıklar göstermektedir. Her kedinin davranışı birbirinden farklıdır. Genelde oyuncu yapıda olan kedilerimiz türlerine göre çeşitlilik göstererek davranışlarını şekillendirmektedir. Kedilerin davranışsal yapılanmaları cins kedi fiyatları üzerinde etkili olmaktadır. Kedi bakım süreçlerinde kedilerin davranışları bizlere pek çok önemli noktayı göstermektedir. Kediler üzüntülerini, mutluluklarını, kaygılarını yani tüm duygularını davranışları ile gösterirler. Siz de kedilerinizi gözlemleyerek onların yaşamları hakkında detayları inceleyebilirsiniz.

Kedilerin Olaylara Verdiği Tepkiler

Kedi bakım süreçlerinde kedilerin davranışlarını ele alabileceğimiz pek çok durum mevcuttur. Kedilerin durumlara verdiği tepkiler farklılaşmaktadır. Kedilerin sahiplerine ve çevresine verdikleri mesajlar durumun içeriğine göre değişebilir. Tehlike, mutluluk, üzüntü ve farklı durumlar ele alınıp incelendiğinde kedilerin davranışlarındaki değişimleri görebilmeniz mümkündür. Kedi türleri bu noktada ön plana çıkmaktadır. Bazı kedi türleri çok aktif hareket ederken bazıları daha pasif durabilmektedir. Bu durum da cins kedi fiyatları 2022 değerlendirmeleri için önemli bir noktayı bizlere göstermektedir. Cins kedi fiyatları incelendiğinde gerekli durumlar ele alınıp incelenmelidir.

Kedilerin duruşlarını incelediğinizde bazen kabardıklarını, vücutlarını öne doğru gerdiklerini görebilirsiniz. Kavga ve kaçma anında kendini savunmak istediklerinde bu davranışı gösterebilirler. Aynı zamanda mutlu olduklarında sahiplerinin önüne yatarlar ve sevilmek de isterler. 

Kedilerde Üzgünlük Belirtileri

Kediler sahipleri ile vakit geçirmekten memnun olan canlılardır. Kedi bakım süreçlerinde bazen kedilerin farklı davranışlarını gözlemlemeniz mümkündür. Bu durumda veterinerinizden destek almanız, kedi davranışlarını gözlemlemeniz adına önemlidir. Kedilerinizin davranışları sağlık durumu hakkında bilgi verebilmektedir. Bu nedenle sürekli gözlediğiniz durumların dışında farklı davranan kedinizin değerlendirilmesi gerekir. Kedilerin türlerine göre değişim gösterebilen bu durumun takibi önemlidir. Kedi bakım süreçleri ve kedi fiyatları alanına da etki edebilen bu durumu ele alıp incelemeniz gerekmektedir.

Kedilerde üzgünlük belirtileri incelendiğinde görülebilen bir durum gizlenmedir. Kediler rahat alanlarından hoşlanmaktadırlar ancak sürekli saklanarak dinlenme eğilimleri varsa kendilerine ait bir alan oluşturmaya çalışıyor olabilmektedirler. Uyku ve yemek düzenlerindeki değişmelere de ek olarak mırıldanma düzeyleri de kedilerin duygularını ele veren bir durum olmaktadır. Mırıldanma rahatlık göstergesidir ancak normalden çok bu tepkiyi vermek de rahatlama ihtiyacına ihtiyacı olduğunu bizlere gösterebilecektir. Kediler tetikte hissediyor ve güvende değilse tüylerinin kabardığını, kuyruğunun ise bacak arasına doğru düşmüş olduğunu görebilirsiniz. Bedeninde gözlenen bu durumlar kedilerin üzgünlük belirtileri nelerdir sorusunu desteklemektedir.

Kedilerin Mutluluk Belirtileri

Kediler sahiplerinin bakım ve ilgisi ile mutlu olan canlılardır. Kedi bakım süreçlerinde kedilerinizi sıklıkla mutlu görebilirsiniz. Size gelip yanınıza ilgi istemesi, yaklaşması, temas etmesi başlıca mutluluk belirtileri olarak adlandıracağımız durumlar arasında yer almaktadır. Cins kedi fiyatları 2022 değerlendirmelerine ek olarak belirlenen tüm kedi bakım süreçleri hakkında düzenlemeler bu değerlendirme basamakları ile ilişkili olmaktadır. Cins kedi fiyatları belirlenirken kedi bakımında öne çıkan noktaların da incelenmesi gerekmektedir.

Kedi bakım süreçlerinde ele alınan durumlar incelendiğinde kedilerin mutlu olduğu anların çoğunluklu olduğunu görmek mümkündür. Kediler mutlu olduğu anlarda sahiplerinin yanına gelerek onlar tarafından sevilmek isterler. Gözlerinin aniden kocaman genişlediğini görebilirsiniz. Kediler mutlu oldukları zamanlarda rahat bir vücut yapısına sahip olacaklardır. Aynı zamanda keyifle yemek düzenlerine devam ederler. Genellikle iştah değişmelerini görebilirsiniz. Uyku düzenleri sistemli bir şekilde ilerleme göstermektedir. Kediler gece uykularına çok düşkün olmamakla birlikte gündüzleri uyumayı tercih ederler. 

Gündüzleri tek başına kalan kedileriniz zorlanabilmektedir. Sosyal ve duygusal canlılar olan kedilerin bakım süreçlerinde sahiplerinin bakımı önem taşımaktadır.

 

Yorum Bırak

En geç 3 gün içerisinde sorunuza cevap verilecektir.
Yorumlar
Daha önce yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol!
İlanlar