BRİTİSH SHORTHAİR NEYİ SEVER?

BRİTİSH SHORTHAİR NEYİ SEVER?

Kedi bakımları için değerlendirmeler yaptığımızda en çok karşımıza çıkan türlerden birisi British Shorthair olmaktadır. British Shorthair kedi türleri evlerde bakımı en çok yapılmak istenen kedi türleri arasındadır. Bu kedi türünün gelişimi ve bakımı için gerekli olan bilgileri ele almanız gerekmektedir. Bu şekilde sağlıklı bir kedi bakımı sağlanabilecektir.

Kedi bakım süreçlerinde ele alınan faktörlerden biri olan kedi fiyatları da gelişim süreçleri için önem arz etmektedir. Cins kedi fiyatları nasıl belirlenir? Cins kedi fiyatları 2022 değerlendirmeleri nasıl incelenir? konularında önemli olan noktaların değerlendirilmesi kedi bakım süreçlerinde ele alınan noktaları bütünsel olarak incelemeye katkı sunmaktadır. 

British Shorthair kedileri hakkında ayrıntılı bilgi sunmak, sık sorulan sorulardan olan British Shorthair kucak sever mi? ve British Shorthair kediler hasta mı? sorularını birlikte inceleyelim.

British Shorthair Özellikleri ve Bakımı

British Shorthair kedilerinin özellikleri incelendiğinde pek çok yönünü ele almak mümkündür. İngiliz kökenli türler olarak kayıtlara geçmiş olan British Shorthair kedi türleri İran asıllı mıdır? sorularını da duymak mümkündür. British Shorthair kedilerinin İran asıllı olduklarına dair yazılarla da karşılaşmak olasıdır. Ancak resmi kayıtlara göre şu an British kedileri İngiliz asıllıdır ve işgal dönemlerinde Romalılar ile tüm dünyaya taşınmışlardır. Fare yakalamak için kullanılan bir kedi olmasına rağmen günümüzün en popüler kedi türlerinden biri olmaktadırlar.

Uysal ve uyumlu yapıları ile gönülleri kazanan British kedileri görünümleri ile de oldukça dikkati çekmektedir. Yuvarlak kafa ve göz hatları ile oldukça sevimli görünürler. İlgi konusunda da farklılık göstermektedirler. Bu kedi türleri sıkıştırılmayı ve sürekli kucağa alınmayı istemezler. British shorthair kedileri kucağa alışır mı? diye düşünebilirsiniz. Ancak bu kedi türleri kucaktan hoşlanmaz ancak oyun oynamayı severler. Kedi sahipleri kedilerine olan sevgileri sürekli kucağa alarak ya da sıkıştırarak değil oyun ile temas kurarak sağlayabilmektedir. Her gün evde yalnız kalan bir kediniz var ise mutlaka sosyalleşmesine destek olacak ve ihtiyaçlarını da karşılayabilecek 

Cins kedi fiyatları ele alındığında cins kedilerin farklı özelliklerinin varlığını görebilirsiniz. Her kedinin farklı özellikleri mevcuttur. Farklılıklar bakım süreçlerine etki etmektedir. Her kedinin beslenme, temizlik ve sağlık olmak üzere temel bakım süreçlerinin ele alınarak incelenmesi gerekmektedir. Tüy bakımları da kediler için oldukça önemlidir.

British Shorthair Karakteristik ve Fiziksel Özellikleri

British Shorthair kedi türlerinin tercih sebepleri hem karakteristik hem de fiziksel özellikleri olabilmektedir. British kedilerinin bakımları oldukça kolaydır. Kedilerde tüy sorunları bakım süreçlerinin başında gelmektedir. Bazı kedi sahibi olmak isteyen bireyler tüy sorunlarından ötürü kedi sahibi olmaktan kaçınabilmektedir. Kedi tüylerinin bakımı kedi sahipleri için önemli bir konu olmaktadır. Günün büyük bir kısmında da kediler tüy bakımlarına dikkat ederler. British Shorthair kedi türlerinin tüyleri oldukça dikkat çekicidir. Kedi fiyatları bakımından incelendiğinde de kedi tüylerinin incelenmesi gerekmektedir. Cins kedi fiyatları 2022 değerlendirmelerinde bu etmenlerin ele alınması sağlıklı gelişim süreçleri için oldukça önemli olmaktadır.

British Shorthair kedi türleri karakteristik özellikleri bakımından oldukça uyumludurlar. Aile içinde kendilerini sevdirir ve rahat hissettirirler. Tuvalet eğitimini vermek de oldukça kolaydır. Kedinize uygun bir ortam kurup onu özel hissettirdiğinizde tuvalet sorunlarının üzerine gidebilirsiniz. Kedi bakım süreçlerinde ele alınan durumların başında tuvalet eğitimi gelmektedir. Bu eğitim aşamalarının adım adım ilerletilmesi için gerekli olan noktaların başında kedi kumu seçimi gelmektedir. Kediler hangi kumu tercih eder? sorusunu incelediğimizde bu noktaların ele alınması gerektiğini görebilirsiniz?

Kedilerin bakım süreçlerinde temizliğin önemine değindik. Kum seçimi de bu temizlik sürecini etkileyen faktörler arasına girmektedir. Kedi kumu temizliğinde kumlarının yapısının kedi tüy yüzeyine uygun olması gerekmektedir. Bazı kumlar kedi tüylerine yapışabilir ve kedinizin kendini temizlemesine engel olmaktadır. Ev içi temizlik süreçlerine de zarar verebilmektedir. British Shorthair kedi bakımlarınızı düzenlemek için gerekli adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

Yorum Bırak

En geç 3 gün içerisinde sorunuza cevap verilecektir.
Yorumlar
Daha önce yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol!
İlanlar