KEDİNİZİ SAĞLIKLI TUTMANIZIN YOLLARI

KEDİNİZİ SAĞLIKLI TUTMANIZIN YOLLARI

Kedi sahiplendi iseniz onun sorumluluklarını üstlenmekte sizin göreviniz arasında yer alır. Bu durum kedi sahiplerini hem memnun ederken hem de tedirgin edebilir. Çünkü artık bir çocuğu ve ailesi gibi gördüğü kedisinin bakımında bir aksi durum yapabileceğini düşünmek, kedinin sağlığına zarar verebileceğini düşünmek kedi sahipleri için oldukça ürkütücü bir durumdur. Bu sebeple kedilerin bakımlarını en üst düzeyde sağlayabilecek sistemlere bilgilere ihtiyaç duyar. Kedi bakım süreçleri pek çok faktörde şekillenir. Kedinin türü, yaşı, özellikleri bu bağlamda etkili olan etmenler arasında yer almaktadır. Bu durum kedi fiyatları üzerinde de etkili olan bir noktadır. Kedi fiyatları pek çok faktör içinde değişim gösterse de öncelikle kedinin sağlıklı bir şekilde bakımını yapacağı sahibini bulması için düzenlenir. Kedi fiyatları düzenlemesinde kedinin yararının sağlanması gerekir. Kedi bakımında en çok dikkat edilmesi gereken ve kediniz ile sağlıklı bir süreç geçirmenize yardımcı olacak ipuçlarını inceleyebilirsiniz.

 

Kedinizin Tüylerini Fırçalayın

kedi bakım süreçlerinde kedi sahibi olarak bazı görevleri üstlenmeniz gerekebilir. Bazı kediler çok kısa tüylü iken bazıları daha uzun tüylü olabilir. Bu duruma dikkat ettiğinizde bazı kedi türleri için tüy bakım süreçlerine destek vermeniz gerektiğini görebilirsiniz. Düzenli tüy fırçalamak kedilerin temizliği için önemlidir. Kediler de titiz canlılar olarak temizliğini önemserler. Böylelikle daha sağlıklı bir tüy yapısı oluşmuş olur.

Beslenmesine Dikkat Edin

Kedi bakım süreçlerinde beslenme veterinerlerin verdiği uyarılar ile şekillenmektedir. Çok fazla ya da çok az mama vermek, ev yemeği ya da çiğ besin vermek doğru bilgi alınarak yapılması gereken bir konudur. Bazı kedi türleri için durum farklılaşırken aynı türün farklı yaş dönemleri ve hastalık süreçleri için de bu durum farklılaşmaktadır. Bu yüzden kedi bazlı değerlendirme yaparak uzmanından aldığınız bilgiler ile bir beslenme sistemi oluşturmanız gerekir. Çok yaygın ama yanlış olan kedilere süt vermek oldukça zararlıdır. Özellikle yavru kediler sütü sindirecek enzimleri geliştiremedik dinden ötürü bağırsak sorunları yaşayabilir hatta hayati tehlikede alabilir. 

Kedi türleri ve özellikleri nelerdir? sorusunun değerlendirilmesini yapmak, kedi fiyatları yılı düzenlemeleri ve kedi fiyatları yılı değerlendirme süreçleri hakkında detayları ele almak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.

Yorum Bırak

En geç 3 gün içerisinde sorunuza cevap verilecektir.
Yorumlar
Daha önce yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol!
İlanlar