KEDİLERİN DUYGUSAL HALİ

KEDİLERİN DUYGUSAL HALİ

Kedilerin gelişiminde duygusal süreçlerin önemli bir rolü vardır. Kedi sahiplerinin kedilerinin rahat ve huzurlu olmasına önem verirler. Kediler insanların duygularını hisseden ve kendi duygularını da hissettiren canlılardır. Kedi bakım süreçlerinde gerekli desteğin verilmesi önemli bir konu olmaktadır.

Kediler duygusal süreçlerini diğerlerine hisettirirken bunları davranışlarına yansıtırlar. Sevdiği sahiplerine çok daha yakın olabilirler ya da uzaklaşabilirler. Bu durumda kedilerin davranışlarını ele alıp normal süreçteki değişimlerini incelemeniz önemlidir. Yapılan çalışmalar da kedilerin duygulara karşı hassasiyet gösterdiğini, bu duyguların davranışlara etki ederek kedilerin gelişim süreçlerine yansıdığını belirtmektedirler. Bu durumda kedilerin türleri önemli bir konu olmaktadır. Kedilerin türü her alanı etkilemektedir. Kedi fiyatları açısından ele alındığında bu durumu incelemek önemlidir.

Kedilerin Duygusal Hali Nasıldır

Kediler, tüm gün dinlenen halleri ile kendi hallerinde görülse de çevresindeki kişilerin ve canlıların duyguların fark edebilme özelliğine sahip olmaktadır. Kedilerin duyguları tanıması üzerine yapılan çalışmalarda kedilerin duygularının farklı hareket halinde olduklarını göstermektedir. Kedilerin davranışları da kedi türleri içerisinde farklılık göstermektedir. Cins kedi fiyatları 2022 yılı değerlendirmeleri kedi türleri içerisinde farklılık göstermektedir. Her davranışlar kedilerde farklılaşmaktadır. Cins kedi fiyatları bu bağlamda farklılaşmakta, kedilere özgü özelliklerin değişmesi ile kedi fiyatları da değişim göstermektedir.

Kedilerin insan duygularını seçebildiğini görebilmekteyiz. Kendileri de insanlar gibi mutluluk, öfke, hüzün, korku gibi insanlarla kurduğu duyguları hissederler. Kediler de insanlar gibi stres altında olabilir, stres hissedebilirler.  Kedilerin bu duyguları hoş olmayan şekilde açığa çıkabilir. Yönetim ve destek hizmetlerini kurguladığımız zaman sorunsuz ilerleme gösterebilmektedir. Korku ve kaygının kediler üzerindeki etkileri çok yüksek olmaktadır. Öncelikle kedi ruh sağlığı ve gelişim süreçlerinde güvenli alan ihtiyacının yüksek olduğunu görmek gerekir. Kedi sahiplenen bireylerin kedilerini bu güvenli alan içinde büyütmesi gerekmektedir. Kedi barınaklarından kedilerinizi sahiplenmeniz bu konuda önemlidir. Barınaktan kedi nasıl sahiplenirim? diye düşünüyorsanız bu konudaki yazımızı da inceleyebilirsiniz. Kedilerin sahiplendirilerek ihtiyaçlarının sağlanması oldukça önemli bir konudur. Barınaklarda farklı türde kedilere rastlayabilirsiniz. En çok aranan kedi türleri içerisinde yer alan kedilerin yanı sıra diğer kedi türlerini de inceleme şansını bulabilirsiniz. Cins kedilerin özellikleri  cins kedi fiyatları 2022 yılı içerisinde yer alan düzenlemeler ile çeşitlenmektedir.

Kedilerin Üzüntü ve Mutluluk Belirtileri

Bazı olay veya durumlar kedilerinizin duygusal düzeylerine hızlıca etki edebilir. Örneğin; eve yeni bir kedinin gelmesi, uzun bir yolculuk yapmak, hasta olmak veya taşınmak kedilerinizin ruhsal düzeylerini etkileme özelliğine sahip olmaktadır. Kedi hastalıkları kedilerin kendi ruhsal düzeylerini bozabilmektedir. Bazı kedi hastalıkları ölümcül de olabilir. Bu yüzden belirtileri gördüğünüzde mutlaka uzman veterinerinize danışmanız gerekmektedir.

Kediler sahipleri ile keyifli vakit geçirmekten çok hoşlanırlar. Bu mutlu anlarında onları temas halinde ve etrafta koşuştururken görebilirsiniz. Kedilerin gelişim süreçlerinde oyunun önemi büyüktür. Kedi sahibi iseniz kediniz ile bağ kurmak için oyunu kullanabilirsiniz. Bazı kediler daha oyuncu iken bazıları daha sakindir. Bu kedilerin farklılaşmış olan özellikleri cins kedi fiyatları açısından farklılık göstermektedir.

Kediler üzüntülü ve sıkıntılı hallerini en basit tuvalet alışkanlıklarını değiştirerek gösterebilirler. Kedileriniz ev içi düzene alışmış, gerekli bakım işlemlerini yerine getirmenize izin verirken birden düzenlerinin bozulduğunu, ona bakım vermemenizi isteyebilirler. Kumlarına tuvaletini yapacakken dışarı herhangi bir yere yapabilirler ya da eşyalarınızı tırmalayabilirler. Bu durumda alışkanlıklarınızı gözden geçirip, kedinizi huzursuz eden durumları incelemeniz gerekir. Bazı durumlarda kediler uzun uzun miyavlar ve sizden bir şey ister gibi davranır. Hep olan kedi davranışlarına ek olarak farklı gözlenen durumların var olması kedilerin duygusal süreçlerinden etkilenerek şekillendiğini göstermektedir.

Kedilerin gelişim süreçleri için gerekli olan durumların analiz edilmesi, cins kedi fiyatları açısından gerekli değerlendirmelerin sağlanması kedi gelişim süreçleri için önemli bir konu olmaktadır. Ayrıntılı bilgiler için makalelerimizi okumaya devam edebilirsiniz.

Yorum Bırak

En geç 3 gün içerisinde sorunuza cevap verilecektir.
Yorumlar
Daha önce yorum yapılmamış. İlk yorum yapan sen ol!
İlanlar